آموزش وردپرس
خانه / بهینه سازی / بهینه سازی فایل های PDF

بهینه سازی فایل های PDF

بهینه سازی فایل های PDF

 

بخشی از محتوای سایت ها به دلایل مختلفی به صورت فایل های پی دی اف (PDF) منتشر می شود. با بهینه سازی مناسب میتوان آنها را نیز در وب قابل جست وجو کرد حتی به گونه ای که رتبه مناسب کسب کنند. بهینه سازی محتوای این فایلها نیز مانند صفحات وب است و همان اصول را برای متن صفحات باید رعایت نمود. اما مواردی وجود دارد که نیاز به توضیح دارد.

 

بهینه سازی فایل های PDF

 

در حال حاضر همه موتورهای جستجوی مهم آنها را میخوانند و مشکلی با آن ندارند. نوع ساخت این فایلها مشکل اصلی است. فایل پی دی اف می تواند به دو صورت متن و تصویر ذخیره گردد. شما هیچگاه آن را به صورت تصویر نباید ذخیره کنید. می دانید که موتورهای جست وجو نمی توانند متن موجود در تصاویر را بخوانند.
برای آن که مطمئن شوید فایل PDF به صورت متن ذخیره شده است یا تصویر ، ابتدا فایل را باز کنید و سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

 

اگر در آن فونتی نشان داده شود یعنی آن که فایل به صورت متن ساخته شده است. همچنین شما باید بتوانید متن درون فایل را به کمک ماوس انتخاب کنید. متنی که می توانید به کمک ماوس انتخاب کنید توسط موتور جست وجو تیز خوانده می شود. فایل های پی دی اف را برای وب فشرده سازی نمایید تا حجم آنها کاهش یابد. می توانید خلاصه آنها را به صورت اچ.تی.ام.ال طراحی کنید. این صفحات را به موتور جست وجو معرفی کنید تا رتبه بگیرند. بعدا از طریق آنها کاربران را به فایل اصلی ارجاع دهید.

 

رفتار موتورهای جستوجو رفته رفته با فایلهای پی دی اف بهتر شده است و نگرانی ها چون گذشته نیست. به عنوان مثال گوگل برای اغلب فایلهای پی دی اف نسخه اچ تی ام ال در نتایج خود ارائه می دهد که نشان میدهد توانسته است آن را به خوبی بخواند هر چند که فرمت فایل اچ تی ام ال آن زیبا نیست. دقت کنید که لینک های درون فایلهای پی دی اف اعتبار خوبی دارند. برای دسترسی به منابع بیشتر در این مورد عبارت Optimizing Pdf files Seo را در گوگل جست وجو کنید.

چند راهکار اموزش بهینه سازی سایت قبل از شروع

 

۱-سایت خود را ایجاد و بهینه سازی های اولیه را انجام دهید:

همان طور که میدانید یک مدتی طول میکشد که سایت شما در گوگل و وبمستر تولز شناخته بشه و ایندکس بشه از انجا که دوستان اول دامنه را تهیه میکنند بعد قالب طراحی میکنند بعد مطلب میگذارند زمان قابل توجهی است میتوان این زمان را بخرند دامنه خود را به گوگل معرفی کنند و یک پست یا یک متن قرار دهند و اصول اولیه seo را در ان پیاده کنند حتما لازم نیست شما همه چیزتان اماده باشد بعد سایت را معرفی کنید پس کمی هوشیار باشید مخصوصا برای دامنه های تازه تاسیس که تازه ثبت شده است از اهمیته فراوانی این نکته برخوردار است میتوانید حتی یک راهنمایی کلی یا یک فایل pdf  راهنما برای ان که در این سایت به زودی قرار چه فعالیت ها و مطالب درج شود .

۲-در شبکه های اجتماعی برند خود را ایجاد کنید:

قبل از راه اندازی سایت حتما شبکه های اجتماعی که به انها اهمیت میدهید صفحه برند خود را قرار هید چون میدانید برند سازی با تبلیغات و تکرار متواند موفق شود پس چون برند سازی زمان بیشتر طول میکشد میتوانید برند سازی با استفاده ازشبکه های اجتماعی را شروع کنید منحصر بودن لوگو و قرار دادن بنر سایت در جاها مختلف میتوانید نام سایت شما را بیشتر در ذهن جای دهد و همه بی صبرانه منتظر شروع کار ششما باشند.برای اشنایی با لینک بیلدینگ حتما مطلب ان را مطالعه کنید.

۳-قبل از شروع حتما ۱۰ پست اماده کنید:

فکر کنید شما وارد سایتی میشوید که تازه کار است مثلا یک پست دارد نظر شما به این سایت کم اهمیت میشود چرا شما میگویید ۱ سال طول میکشد تا این سایت ممطالب مهم و قابل توجه را در کنار هم قرار دهد تا  سایت کامل شود و ماندگاری و بازگشت کاربر را دچار مشکل میکنید فکر کنی وقتی شما ۱ پست قرار میهید تا فردا پست بعدی یک ماه طول میکشد تا شما فقط ۳۰ پست داشته باشید در طول این یک ماه کاربران زیادی سایت شما را با پست های اندک دیده اند پس سعی کنید پست اماه کنید و چون سایت را زودتر به موتورهای جستجو معرفی کرده اید این وقفه پست گذاری هم جبران میشود.

۴-صفحات را بهینه کنید قبل از ارسال:

به تعداد مطالب دقت نکنید من همیشه گفته ام ۲ مطلب در صفحه اول بهتر از ۲۰ مطلب در صفحه سوم است چرا که این دو مطلب بازدید کننده دارد اما ان بیشت مطلب انگار وجود خارجی ندارد پس به کیفیت اهمیت دهید تا کمیت مطالب خود را بهینه کنید وقت بگذارید مطلب تایپ کنید مطالب طولانی پر محتوا واستفاده کردن از سئو داخلی قبل ارسال مطلب خیلی مهم است و بعد از انها تمام موارد سئو خارجی را روی ان انجام دهید به قول معروف کار را راحت نگیرید وقتی شما مطلب بی کیفیت میگذارید و در صفحه ۴  یا ۵ قرار میگیرید به شدت روحیه شما ضعیف میشود گاهی شده است یک سایت با ۱۰ مطلب در صفحه ۱۰ کل سایت رها شده است پس باهوش باشید و بدانید بهینه سازی سایت یک عملیات اهسته و پیوسته است.

۵-کلمات کلیدی سایت خود را پیدا کنید:

دیده شده است بعضا نویسنده های وب سایت های مختلف مثلا بعد از گذاشتن صد مطلب تازه یادشان افتاده که کلمات کلیدی هم وجود دارد!!! با تحقیق و پژوهش و ابزار های کاربردی میتوان ترسیم درستی از کلمات مناسب را داشت و بدانید مجموعه کلمات کلیدی سایت ما برای عنوان ها ,انکر تکست ها,واژه ها و … چیست شاید شما زحمت زیادی میکشید مطالب شما هم در صفحه اول موتورهای جستجو قرار دارد اما بازدید کننده کم دارید چرا چون کلمات که کاربرن بیشتر جستجو میکنند و محبوب تر هستند را نمیدانیم به  موضوعات مهم سلیقه خود فکر کرده و مطلب میگذارید پس قبل از شروع کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت خود را بیابید.

۶-سایت خود را در موتورهای جستجو ثبت کنید:

شاید این مورد زیاد گفته شده است اما هنوز دوستانی هستند که وقتی مطالب سایتشان زیاد شده تازه قصد معرفی سایت به موتور جستجو را میکنند چند خطر وجود دارد یکی اینکه مطلب شما در سایت دیگری قرار میگیرد دیگری ان که مطلب شما  دیر ایندکس میشود و از همه مهم تر شما از این وقفه بهره نخواهید برد چرا که شما بعد از گذاشتن مثلا ۵۰ پست هنوز یک نظر یا بازدید هم نداشته اید و فکر میکنید دارید برای خودتان مطلب میگذارید!!!!

۷-انالیز کلی در این سئو سایت :

حتما قبل از اینکه سایت را معرفی کنید لینک های ورودی به سایت خود را بررسی کنید هدف خود را مشخص کنید لوگو و بنر منحصر به فرد ایجاد کنید حتما سرعت سایت خود و بهینه کردن سایت را مورد بررسی قرار دهید از هاست مناسب استفاده کنید چون هاست سرمایه است اینو فراموش نکنید خبرنامه سایت را ایجاد کنید تا به غیر از موتورهای جستجو از طریق اطلاع رسانی بازدید کننده داشته باشید یک سایت خوب سایتی است که بازدید کننده را رها نکند زیرا همیشه موتورهای محترم !!! جستجو تمام مطالب شما را در صفحه اول قرار نمیدهند گاها شده سایت های بزرگ با مطالب مرتبط با محتوای قوی در صفحات دوم و سوم قرار گرفته اند پس مغرور نباشید تمام منابع و کدها و کل سایت را بهینه کنید که وسط کار نگویید کاشکی این کار را انجام میدادم کاش سرعت سایتم بهتر بود با نظرات خود به کیفیت مطالب ما کمک کنید موفق باشید.

درباره ی Nazila

همچنین ببینید

فرمول ضریب کارایی

فرمول ضریب کارایی عبارت

فرمول ضریب کارایی عبارت آموزش سئو و بهینه سازی سایت در عملیات افزایش سئو SEO …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *